Knauf Insulation DDP-MAX
Nagyobb terhelésnek kitett lapostetők (pl. napelemes beépítések) hő- és hangszigetelésére szolgáló kőzetgyapot kompozit tábla.
Termékleírás:
A DDP-MAX nagyobb terhelésnek kitett lapostetők hő- és hangszigetelésére szolgáló kőzetgyapot kompozit tábla. A szervetlen, szálerősítésű anyagból készült 6 mm vastag, teherelosztó fedőréteg nagyobb nyomószilárdságot és pontszerű terhelhetőséget garantál. Szélszívás ellen mechanikai rögzítőelem vagy leterhelés használható.
Alapadatok
Hővezetési tényező: λ = 0,039 W/mK
Tűzzel szembeni viselkedés osztálya: A1
Termékelőnyök:
- 6 mm vastag teherelosztó fedőréteg
- Nyomószilárdsága CS(10) ≥ 90 kPa
- Pontszerű terhelhetősége PL(5) ≥ 2000 N
- Felületre merőleges irányú húzószilárdsága TR ≥ 15 kPa
- Nem éghető - A1 - javítja az épület tűzbiztonságát Teljes keresztmetszetében víztaszító (hidrofóbizált)
- Nagy hőmérsékletváltozás esetén is alak- és mérettartó
Alkalmazása:
- Hő- és hangszigetelés, különösen nagyobb terhelésnek kitett tetőfelületeken,
- valamint nem átszellőztetett lapostetők megelőző tűzvédelme, minden szokásos fogadó felületen.
- A vízszigeteléssel ellátott lapostetőkre vonatkozó műszaki előírás szerint nem járható illetve kizárólag olyan járható tetőfelületeken alkalmazható, amelyekre napelemes vagy egyéb műszaki rendszereket telepítenek.
- A termékadatok és a terhelések alátámasztási felületeivel kapcsolatos ellenállások értékei a „Knauf Insulation tetőszigetelő táblák terhelhetősége – leterheléssel szembeni Rk ellenállások” dokumentumban találhatóak.
Műszaki teljesítmény:
|
|
|
Unit |
|
Hővezetési tényező | EN 12 667 | 0,039 | W/mK | λD |
Hosszú idejű vízfelvétel | EN 12 087 | ≤ 3 | kg/m2 | WL(P) |
Hosszú idejű vízfelvétel | EN 13 501-1 | A1 |
|
|
Rövid idejű vízfelvétel | EN 1609 | ≤ 1 | kg/m2 | WS |
Vastagsági tűrés | EN 823 | T4 |
|
|
Letölthető dokumentumok
A termék gyártója